Zábřežští gymnazisté na plaveckých závodech v Prostějově

Ve středu 6.4.2011 se devět studentů zábřežského gymnázia zúčastnilo plaveckých závodů ,,O pohár CMG“, na které každoročně vysílají své výpravy školy nejen z Olomouckého kraje. Závodilo se ve dvou věkových kategoriích:

Z nižšího gymnázia se nejlépe dařilo Veronice Špůrkové, když se jí povedlo získat dvě stříbrné pozice, a to na 50 m prsa (38,5) a 100 m polohový závod (1:15,1). Na stupně vítězů vystoupala také Hana Horvátová. Získala třetí místo na 50 m znak (38,7), ke kterému ještě přidala krásné druhé místo na 50 m motýl (35,2). Naši školu dále reprezentovali: Pavlína Troblová (2 x 5. místo), Lucie Haltmarová (7. a 8. místo), Ondřej Špůrek (10. a 11. místo) a Vojtěch Rýznar (10. a 11. místo).

Vyšší gymnázium úspěšně reprezentoval Petr Horvát, který byl druhý na 50 m prsa (34,8) a zvítězil v závodě na 100 m polohový závod (1:07,6). Dařilo se také Andree Holinkové, která druhé místo v závodě na 50 m znak (36,1) završila vítězstvím na trati 50 m volným způsobem (30,4). Za vyšší gymnázium startoval i Jiří Neuwirth, který si na tratích 50 m prsa a 50 m volný způsob doplaval pro šesté a osmé místo.

Na těchto závodech se naši plavci tedy objevili celkem osmkrát na stupních vítězů, takže nezbývá než všem pogratulovat ke skvělým výkonům!