Dopravní soutěž

6.5.2010 se odvážní žáci z G 3.A zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů. Čtyřčlenné družstvo se skládalo ze dvou chlapců: Kryštofa Semana a Lukáše Kubíčka a dvou děvčat: Anety Kondlerové a Pavlíny Troblové. V soutěži žáci absolvovali čtyři disciplíny.

První soutěžní disciplínou byla praktická část: pravidla provozu na pozemních komunikacích – jízda městem. Skupina cyklistů absolvovala pětiminutovou jízdu, přičemž každý musel postupně zastavit u šesti kontrolních stanovišť. V průběhu jízdy bylo  hodnoceno dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Další disciplínou byla jízda zručnosti na kole, kde měli soutěžící za úkol například přenést pohárek s vodou, jízdu v kruhu – „káča“, slalom s tyčemi, slalom mezi brankami a podobně. Dále soutěžící projížděli různými překážkami: brankou, kolejnicí, trychtýřem a  prknem s pilovitým povrchem.

Třetí disciplínou v pořadí byly zásady první pomoci, ve které bylo  úkolem soutěžících  ošetření zraněného v podmínkách provozu na pozemních komunikacích. Mezi úkoly patřilo ošetření zraněného kolena, znehybnění zlomené nohy či ruky, ošetření oděrek na různých místech těla, zastavení krvácení na ruce či poskytnutí umělého dýchání.

Poslední disciplínou byla teoretická část – dvacet testových otázek  z pravidel provozu na pozemních komunikacích.

I přesto, že družstvo z naší školy dělilo od postupu do krajského kola pouhých 6 bodů, si soutěžící žáci  odnesli diplom za 3. místo a spoustu nových zážitků!  Gratulujeme!