2. MÍSTO NA PLAVECKÝCH ZÁVODECH

Ve středu 9. 4. 2014 vyslalo Gymnázium Zábřeh již popáté své plavce na plavecké závody O Pohár Cyrilometodějského gymnázia do Prostějova.První částí závodů byly individuální disciplíny, kde jsme získali tři prvenství (Hana Orošnjaková /2x/ a Petr Horvát), tři druhá místa (Roman Křupka, Veronika Špůrková a P. Horvát) a dvě třetí místa (R. Křupka a V. Špůrková). Závody vyvrcholily smíšenými štafetami. Zde jsme získali druhé místo. Neméně významnou součástí týmu byli i Vojtěch a Matěj Hamalovi, Hana Horvátová, Tomáš Deutsch, Pavlína Troblová, Aneta Němcová a ještě v mladší kategorii soutěžící Lucie Gieselová.

V konečném účtování jsme již potřetí za sebou obsadili druhé místo. Nestačili jsme jen na Gymnázium Jiřího Wolkera. Třetí skončilo pořádající gymnázium. Hodnoceno bylo celkem šest škol.