Zábřehu vládly piškvorky

Dne 9. 11. 2017 se v Zábřehu, okres Šumperk, odehrál zdejší oblastní turnaj v pišQworkách. Přijelo sem 12 týmů, takže o konkurenci nebyla nouze. Hrálo se o dvě postupová místa.

Na turnaji se střetla nejen spousta známých tváří z minulých ročníků, ale i účastníci noví, z nichž byla znát sršící energie a nadšení pro hru. Bohužel, nadšení některé hráče přešlo po úvodních partíích. Netrvalo to dlouho a skupinová fáze byla za námi. Hru si všichni užili a ti, kteří si zahráli o něco méně než ostatní, si alespoň ocenili sladkou odměnu a vydali se domů. Jako první nás opustily týmy Osmáci, Duhoví hrošíci, Škrrr a Chipsy v čokoládě. Všem zúčastněným týmům děkujeme.

Čtvrtfinále bylo jednoznačné, výherci skupin potvrdili své kvality. Jediný tým, který si dokázal poradit s papírově silnější soupeřem, byl tým Tú Ízy a nejtěsnějším možným rozdílem si vysloužil postup. Cesta za pIšQworkovým titulem zde skončila pro týmy Autisti z Hané a Mechanici.

V semifináli soupeřily týmy Bagr v okapu, GYZA 4, PMMA a Tú Ízy. Byl to opravdu napínavý boj, v němž vévodily značné zkušenosti hráčů. Bagr v okapu si se svým protivníkem poradil během pár okamžiků, více pozornosti na sebe proto přitáhl souboj Tú Ízy a PMMA. Zde se prodlužovalo dokonce na dva rozstřely. Plexisklo vyvinulo maximální úsilí, ale bohužel to na jejich soupeře nestačilo. Bagr v okapu se dočkal svého vysněného protivníka a pokračovalo se do finále.

Zůstala nám pouze hrstka týmů, a tak se finále odehrálo v poklidné atmosféře. Nadšení pro hru nakonec přineslo štěstí jen těm nejvyvolenějším. Bagr v okapu si poradil se svým soupeřem a vysloužil si postup jako výherce zdejšího oblastního turnaje. Tú Ízy budou mít možnost odvety v krajském turnaji, kam také postupují. Třetí místo si vybojoval tým GYZA 4.

Fotogalerie ZDE: http://studentskaradagyza.rajce.idnes.cz/Oblastni_kolo_pisQworky_2017/

1. místo – Bagr v okapu – GYZA:
Dominik Novák, Václav Dušánek, Alena Žváčková, Barbora Frýdová, Petr Ptáček

2. místo – Tú Ízy – Gymnázium Jana Opletala:
Dominik Kulatý, Tomáš Havelka, Jaroslav Borovička, Roman Divjak, Dominik Deák

3. místo – GYZA 4 – GYZA:
Jan Pelikán, Adéla Ulrichová, Martin Tempír, Vojtěch Bartoň, Anna Langerová

Michal Pavlas, oblastní koordinátor