Nejlepší crowdfundingovou sbírku uspořádal Nadační fond pomoci

Ceny Fóra dárců jsou pro rok 2016 rozdány. Jednu z nich si za nejúspěšnější crowdfundingovou sbírku odnesl Nadační fond pomoci Karla Janečka s projektem Gympláci pro Kubíka. Sbírka byla zajímavá hlavně tím, že se jednalo o studentský projekt žáků zábřežského gymnázia a měla skoro 500% úspěšnost.V crowdfundingovém projektu vybírali studenti finance na autistického chlapce ze Zábřeha. Jejich původní meta byla 30.000 korun, nakonec ale vybrali téměř 150.000.

„Studenti si sami připravili harmonogram celé akce, PR plán i video. Svým nasazením a přístupem dokázali spojit celé město Zábřeh, takže projekt měl obrovský komunitní dosah a dozvěděl se o nich celý kraj i místní média,“ říká Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci. „Gymnázium v Zábřehu jsme oslovili proto, že já sám jsem absolventem školy a mohli jsme se na ně spolehnout,“ pochvaluje si spolupráci Horký.

Crowdfundingová sbírka vyhrála v konkurenci dalších nominovaných oprávněně. „Komise Cen Fóra dárců měly letos opravdu náročnou práci, protože vybíraly z více než 170 přihlášených projektů. Ve své kategorii ale jednoznačně zaujal projekt „Gympláci pro Kubíka“, a to zejména díky svojí autentičnosti a zapojení studentů, kteří s obdivuhodnou pílí a vytrvalostí chtěli pomoci. Podařilo se jim pro svůj cíl získat jak podporu veřejnosti, tak zázemí a finance od Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. A výsledek je fenomenální,“ uvedla Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců.

Nadační fond pomoci otevírá charitativní crowdfundingové sbírky už druhým rokem. Jejich dalším výrazným úspěchem je i rekordní vybraná částka v online crowdfundingu, kdy dokázali pro čtyři osiřelé děti vybrat od veřejnosti 2 miliony korun. Jejich projekty navyšuje Karel Janeček tzv. zlatým řezem, takže každý příspěvek násobí 1,618.